Kullanıcı Yorumluyor

Son kullanıcılar ürünleri yorumluyor. Ürün yorumları, ürün deneyim, tecrübe, sipariş aşaması ve diğer alanlarda kullanıcılar ürünleri değerlendiriyor.

Ürün, kurum ya da kuruluşları rencide edici hakaret vb argo içerikler yasaktır.

Ürüm yorum sistemi  “kullanmayın”, “almayın” gibi tek kelimelik yorumlar ürün hakkında herhangi bir deneyim ya da tecrübe içermediğinden bu gibi içerikli yorumlar yasaktır.

Diğer yandan ürün yorum sistemi bir reklam aracı değildir herahngi bir marka ya da ürün reklamı yapmaz ve reklam içerikli iletilerin paylaşımı yasaktır. Yalnızca ürün öneri siteminde ürün hakkında aldığınız bilgileri kaynak verdiğiniz üretici ya da ürün resmi bayisi bağlantısı yer alabilir.

Yeni ürün önerileri yukarıdaki maddeye ek olarak mutlaka kaynak verilerek yapılmalıdır. Şahsi yorumlar içermeden şeffaf bir ürün tanımı olmalıdır. Aksi öneriler onaylanmaz ya da genel denetlemelerde, şikayetlerde farkedildiğinde yayından kaldırılır.

Ürün yorumları yönlendirici olmamalıdır yani “ben x firmasından aldım iyiydi ordan alın” gibi yorumlar yasak olum yine unutulmamalıdır ki kişisel tecrübeleriniz yorumlarınızda olmalıdır.

Ürün önerilerinde “resmi satış sitesi” ibaresi bulunan bir kaynak gösterilmelidir. Verdiğiniz bilgilerin doğruluğunu kanıtlar şekilde.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kullanıcı Yorumluyor adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.
Kullanıcı Yorumluyor © 2018
Tuğçe Güneş | Beytullah Güneş | Doğaüstü Olaylar
GNS Network - SEO Tasarım Reklamcılık