Kullanıcı Yorumluyor

Son kullanıcılar ürünleri yorumluyor. Ürün yorumları, ürün deneyim, tecrübe, sipariş aşaması ve diğer alanlarda kullanıcılar ürünleri değerlendiriyor.

Acura Ses Yükseltme Cihazı Kullanıcı Yorumları

Acura Ses Yükseltme Cihazı Kullanıcı Yorumları
 • Ürün Adı : Acura Ses Yükseltme Cihazı
 • Kullanım Alanları : Ses Yükseltme Cihazı
 • Ürün Yapısı : Elektronik
 • Ortalama Fiyat : 1 Adet Acura Ses Yükseltme Cihazı 99,99 TL + Kargo
 • Kullanıcı Yaş Sınırı : Belirtilmemiş
 • Geliştirici : Belirtilmemiş
 • Kaynak : Şifa Sepetim
 • Ürün Skoru : 3022
 • Acura Ses Yükseltme Cihazı Yorum Yapmak için Tıklayın

  Acura Ses Yükseltme Cihazı ürünü işitme sorunlarında ses yükseltici cihaz olarak sunulan elektronik bir üründür. Ürün ziyaretçimiz tarafından öneri sistemimiz aracılığı ile ürünü kullanan ziyaretçilerin deneyim ve tecrübelerinden yararlanma amaçlı olarak yorumlamaya açılmıştır. Acura Ses Yükseltme Cihazı ürününü kullanan ziyaretçilerimiz yorum metodu aracılığı ile ürün hakkındaki deneyim ve tecrübelerini paylaşarak hem öneri sahibi ziyaretçimiz ve hem de ürünü takip eden diğer ziyaretçilerimizin faydalanmalarını sağlayabilirler. Ayrıca ürünü henüz kullanmamış ancak takip eden ziyaretçilerimiz de sorularını ürünü kullanan ziyaretçilerimize yine yorum metodu aracılığı ile yöneltebilirler. Ürün öneri metninde yer alan resmi satış sitesi kaynak sitesinde ürün sunumu için kullanılan metin aşağıda yer aldığı şekildedir.

  Acura Ses Yükseltme Cihazı Kaynak Açıklama Metni

  Ses Yükseltme Cihazı Nedir? Nasıl çalışır?

  Ses Yükseltme Cihazı temel olarak dış ortamdaki sesleri yükselterek hastanın duymasını sağlayan bir cihazdır. Cihazın mikrofonu, içindeki diyaframa herhangi bir basınç sonucu çarpan havanın etkisi ile diyaframın titreşmesi sonucu çıkışlarında küçük gerilimler elde edilen, özel bir parçadır.

  Mikrofon, aynı zamanda akustik enerji olan ses dalgalarını toplayarak elektrik sinyaline çevirir. Mikrofondan alınan bu elektrik sinyallerinin boyutu amplifikatörde yükseltilerek hoparlöre iletilir. Hoparlör, kendisine ulaşan elektrik sinyallerini, tekrar ses dalgalarına çeviren bir transducer olarak görev yapar. Hoparlörde tekrar akustik enerjiye çevrilen sinyaller hastanın kulağına iletilir ve böylece hastanın duyması sağlanır. Ses Yükseltme Cihazı, işitme kaybınızın ilerlemesini veya gerilemesini sağlamaz. Sadece sizin işitmenizi ve günlük yaşantınızı kolaylaştıracak yardımcı bir cihazdır.

  Dijital işitme cihazlarında temel prensip, akustik enerji olan ses sinyallerini elektrik sinyaline çevirip, dijital işlemcide işleyerek doğala en yakın sesi oluşturmak ve hastaların daha rahat işitmelerini sağlamaktır. Yapılan bilgisayar bağlantısıyla da cihaz, hastanın kişiye özel işitme kaybına ve isteklerine uyacak biçimde ayarlanabilir.

  Hangi Durumlarda Kullanılırlar:

  Hastada mevcut işitme kaybının ilaç ya da ameliyatla düzelme ihtimalinin olmadığı veya düzelme ihtimali olsa bile özellikle ameliyatların riskli bulunması durumunda ses yükseltme cihazı kullanılır. Genellikle iç kulakla ilgili (sensörinöral) işitme kayıplarında kullanılır ancak bazen orta kulak problemlerinde de kullanılırlar. İşitmenin tamamen kaybolduğu durumlarda ses yükseltme cihazı fayda vermez.

  Nasıl Çalışırlar:

  Ses Yükseltme Cihazının başlıca 3 parçası bulunmaktadır.

  1. Mikrofon: Ses enerjisini elektriksel sinyale çeviren kısımdır.
  2. Amplifikatör: Mikrofonon oluşturduğu elektriksel sinyalin şiddetini arttıran kısımdır.
  3. Hoparlör: Şiddeti yükseltile elektriksel sinyali ses enerjisine dönüştürür.

  Kaç Tür Ses Yükseltme Cihazı Vardır:

  İşitme cihazları genel olarak analog ve digital olmak üzere 2’ye ayrılırlar. Digital cihazlar teknolojik olarak daha avantajlıdırlar. İşitme cihazları takılan bölgeye göre de kulak arkası, kulak içi, kanal içi, gözlük tipi, cep tipi gibi kategorilere ayrılırlar. Kulak arkasındaki kemik içine bir ameliyatla yerleştirilerek kullanılan işitme cihazları da vardır.

  Ses Yükseltme Cihazı Nasıl Seçilir: Hangi tür ses yükseltme cihazına karar verirken belirli kriterler göz önünde tutulur. İşitme kaybının derecesi, işitme kaybının hangi frekanslarda olduğu, konuşmayı anlama derecesi, kulaktaki hastalığın ne olduğu ve hastanın tercihi önemlidir.

  Hangi Kulağa Takmak Gerekir: Sadece bir kulağın hasta olduğu durumlarda zaten o kulağa ses yükseltme cihazı takılması gerekir. Ancak 2 kulak birden hasta ise cihazın hangi kulağa takılacağına duyulan sesi anlama yüzdesine bakarak karar verilir. Ancak tek yönlü iştmenin arttırılması sesin yönünün ayırtedilmesi açısından zararı olabilir. O nedenle her iki kulağ cihaz takılması daha faydalıdır.

  Kulağı Tembelleştirir mi?: İşitme cihazlarının kulağı tembelleştirmesi ya da mevcut hastalığın ilerlemesine sebep olması gibi bir durum yoktur.

  Cihaza Alışmak İçin Ne yapacağım?

  Ses Yükseltme Cihazına alışma yaşa, işitme kaybının derecesine, süresine ve ses yükseltme cihazını kabullenme isteğine bağlı olarak kişiden kişiye değişir. Cihaza alışma pratik, sabır ve zaman ister, fakat sonuç sevindiricidir. Bu alışma süresinde hasta rahatsız olursa cihazı çıkarıp 1-2 saat ara vermelidir. Her gün bir gün evvelden biraz daha fazla süreyle cihaz kullanılması önerilir. Ses Yükseltme Cihazına tam olarak alışmak için 1-1,5 ay yeterlidir. Unutulmaması gereken ses yükseltme cihazı sadece konuşmayı değil, çevredeki tüm sesleri hastaya duyuracaktır. Zaman içinde unutulmuş olan bu sesler ilk günlerde hastayı rahatsız edebilir. Alışma sürecinde genel olarak şunlara dikkat edilebilir:

  1-3. Günler:

  • Ses Yükseltme Cihazı ilk bir hafta sadece evde kullanılmalı
  • Cihaz takıp rahat duyulabilecek şekilde ayarlanmalı
  • Evde dolaşıp, değişik sesler dinlenmeli (Gazete hışırtısı, hapşırma, öksürme saat, telefon zili gibi)
  • Kişi kendini sinirli veya yorgun hissederse cihazı kapatıp ara vermeli. Bir müddet sonra cihaz tekrar takılmalı.
  • Kişi yüksek sesle gazete veya kitap okuyup kendi sesini kontrol etmeli.
  • Sadece TEK KİŞİ ile konuşup, konuşanın yüzüne bakarak ve sonra da bakmadan konuşulanı anlamaya çalışılmalı. (başlangıçta konuşan kişinin yüzüne bakmak anlamayı kolaylaştırır.)

  4-7. Günler:

  • Evde günlük işler yaparken cihaz takılıp, değişik sesler dinlenmeli (kapı çarpması, su kaynaması, çamaşır makinesi, elektrikli süpürge gibi) ve bu seslere alışılmaya çalışılmalı
  • Hasta duyduğu sesin kaynağını bulmaya çalışmalı (trafik sesi mi?, süpürge sesi mi?)
  • Hastaya TV’de haberleri izlemesi önerilir.

  7.Günden Sonra:

  • Hasta ses yükseltme cihazını günde en az 5 saat takabilir.
  • 3-4 kişilik konuşma gruplarında cihazını kullanmaya başlayabilir.
  • Hastadan ayırt etmekte zorlandığı kelimelerin listesi istenir (örneğin Hastane-Postane, Taş-Yaş, Kuş-Koş gibi). Hastadan bu listeyi bir yakınına okutması (ilk önce dudaklara bakarak daha sonra gözlerini kapatarak) ve tekrar etmesi istenir.
  • Artık dışarı çıkıp tabiattaki sesleri dinlemelidir.
  • Hasta konuşmalar sırasında anlamadığı bir şey olursa, sözü tekrarlatmayı isteyebilir.
  • İkinci haftada artık cihazı tiyatro, sinema, bale gibi kalabalık ortamlarda kullanabilir.
  • Hasta kalabalık ortamlarda mümkün olduğunca bir kişiyle konuşmaya çalışmalıdır
  • Artık hasta cihazını daimi takabilir.

  Acura Ses Yükseltme Cihazı Kullanıcı Yorumları - Elektronik - 1 Yorum Ürün Kullanıcı Yorumları 5 Mart 2018 5 Mart 2018 — 12:57

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Simdiye kadar 5 adet ses yükseltici cihaz aldım azami 1 ay kullanabiliyorum kulaga takilan yer ile kulak üstüne gelen kısımda kablo kırılıyor bu sorun giderilirse cihaz cok memnuniyet verici su anda elimdeki cihazlarin hepsinin dip kismindan kablo kırılması neticesinde kullanamıyorum

  İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kullanıcı Yorumluyor adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.
  Kullanıcı Yorumluyor © 2018
  Tuğçe Güneş | Beytullah Güneş | Doğaüstü Olaylar
  GNS Network - SEO Tasarım Reklamcılık