Kullanıcı Yorumluyor

Son kullanıcılar ürünleri yorumluyor. Ürün yorumları, ürün deneyim, tecrübe, sipariş aşaması ve diğer alanlarda kullanıcılar ürünleri değerlendiriyor.

Aspir Yağı ve Keten Tohumu Yağı Kullanıcı Yorumları

Aspir Yağı ve Keten Tohumu Yağı Kullanıcı Yorumları
 • Ürün Adı : Aspir Yağı ve Keten Tohumu Yağı
 • Kullanım Alanları : Zayıflama - Diyet
 • Ürün Yapısı : Bitkisel
 • Ortalama Fiyat : 1 Set 29,90 TL + 10 TL Kargo
 • Kullanıcı Yaş Sınırı : Belirtilmemiş
 • Geliştirici : Belirtilmemiş
 • Kaynak : Şifa Sepetim
 • Ürün Skoru : 2487
 • Aspir Yağı ve Keten Tohumu Yağı Yorum Yapmak için Tıklayın

  Aspir Yağı ve Keten Tohumu Yağı zayıflama ve diyet alanında sunulan, özellikle yağların yakılması alanında yaygın olarak kullanılan ve önerilen ürünler arasında yer almaktadır. Ürün hakkında kaynak satıcı site açıklamaları aşağıdaki gibidir. Sizde ürün hakkındaki görüş, öneri ve deneyimleri konu hakkında fikir almak isteyen ziyaretçilerimiz ile paylaşabilir, yorum talebinde bulunabilirsiniz.

  Aspir Yağı ve Keten Tohumu Yağı Kaynak Açıklama Metni

  Aspir yağı vücuttaki yağları parçalamaya yardımcı oluyor.

  Aspir yağının içerisinde bulunan “linoleic asit” sayesinde vücuttaki yağların etkili bir şekilde parçaladığı, diyet yapanların ve kilo vermek isteyenlerin bu yağı kullanmaların zayıflamaya oldukça yararlı olabileceği ifade edildi.

  Selçuk Üniversitesi (SÜ) Ziraat Fakültesi Endüstriyel Bitki Ana Bilim Dalı Başkanı ve Türkiye Aspir Derneği Başkanı olan Prof. Dr. Fikret Akınerdem, yaptığı açıklamalarda, “Conjugated Linoleic Acid” olarak adlandırılan OMEGA-6’nın yağ yakıcı ve yağın depolanmasını engelleyici özelliğinin olduğunu açıkladı.

  Akınerdem, aspir yağında diğer yağ asitlerine göre OMEGA-6’nın daha çok olduğunu ifade ederek, “Dönemin en önemli ve hassas konusu şişmanlık ile obezite. Bunun yanısıra şeker ve kolesterol de dahildir. Bunlara karşı tedbir almamız gerekir” şeklinde konuştu.

  Zayıflamaya yardımcı olan Aspir Yağı Nasıl Kullanılır?

  Aspir yağının bu konular için ciddi bir kaynak olduğunu belirten Dr. Akınerdem, şunları kaydetti: “Kilo vermek isteyenler sabahları aç karna 2 kaşık sirke yada sirke ve bal ile karıştırarak kullanabilir.

  Diyet yağı olarak aç karnına tek başına da kullanabilirsiniz.. Bunu aldıktan sonra şayet 15 – 20 dakika spor yapar, bedeninizi ısıtacak kadar yürüyüş yaparsanız vücuttaki yağ parçalanmasına hızlandırmaya yardımcı olacaksınız. Bu yağ yakıcı asitlerin tam amacına ulaşabilmesi için egzersiz kesinlikle yapılmalı. Normalde etkisi % 50 iken bunu sporla yaptığınızda % 100’e kadar çıkartabiliyorsunuz.”

  Aspir yağının ilaveten bağışlılık sistemini de güçlendirdiğini, normal yağlar gibi yemeklerde, salatalarda ve kızartmalarda rahatlıkla kullanılabileceğini dile getiren Dr. Akınerdem, aspir yağının bulundurduğu yağ asitleri sayesinde kızartmayla bozulmadığının da altını çizdi.

  Keten Tohumu Nedir?

  Keten tohumu özelikle salatalarda, yoğurtlu mezelerde veya ekmek yapımında da kullanılabilir.

  Keten tohumu omega 3 ve 6 yağ asitlerinin iyi bir kaynağı olmakla birlikte; az miktarda magnezyum, demir, bakır ve çinko ile çeşitli vitaminleri içerir. Yeterli miktarda balık tüketmeyenler, omega 3 yağ ihtiyaçlarını karşılamak için keten tohumundan faydalanabilir.

  Keten tohumunun yararları

  Keten tohumunun lif içeriğinden dolayı laksatif etkisinin bulunabilmesi mide-bağırsak sorunlarına karşı iyi gelebilme, bağırsakları yumuşatabilme ve kabızlığa karşı iyi gelebilme gibi muhtemel faydaları vardır. Keten tohumu içerdiği omega 3 yağ asitlerinden dolayı kalp-damar hastalıklarına karşı muhtemel koruyucu özellik taşır. Keten tohumu ayrıca kan-şeker seviyelerini stabilize ederek, diyabet şiddetinin azalmasını sağlayabilir.

  Keten tohumu nasıl tüketilebilir?

  Keten tohumu öğütülerek, toz halinde kullanılabilir. Bir kaşık keten tohumu ağza atıldıktan sonra arkasından su içilebilir veya yemeklere, yoğurda, salatalara, müsliye, pasta, börek gibi unlu mamullere karıştırılarak da tüketilebilir. Ancak aşırı tüketimine dikkat edilmelidir.

  Zayıflamaya konusunda etkili

  Keten tohumu zayıflamaya katkı sağlayabilir. Zayıflama programında, hayvansal kaynaklı yağ alımı yerine; bitkisel kaynaklı yağların alımına özen gösterilmesinde fayda vardır.

  Keten tohumu, bağırsaktan geçerken içermiş olduğu, değerli sabit yağların emilime uğramasıyla, gereksinim duyulan enerji karşılayabildiği gibi lif içermesinden dolayı rejim yapan kişilerin sağlıklı kilo vermesine yardımcı olabilir.

  Dikkat!

  Keten tohumu ve özellikle keten tohumu yağı mutlaka taze olarak tüketilmelidir. Keten tohumunun saklama koşulları çok önemlidir. Özellikle buzdolabında saklanmalı ve soğuk zincirle dağıtılmalıdır. Uygun buzdolabı koşullarında sadece birkaç hafta raf ömrü olan keten tohumu kolayca okside olabilmektedir. Uygun saklama koşulları sağlanmadığında çabuk bozulabilir ve ürün içinde serbest radikaller oluşabilir.

  Aspir Yağı ve Keten Tohumu Yağı Kullanıcı Yorumları - Bitkisel, Diyet - Yorum Ürün Kullanıcı Yorumları 11 Şubat 2018 11 Şubat 2018 — 19:52

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kullanıcı Yorumluyor adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.
  Kullanıcı Yorumluyor © 2018
  Tuğçe Güneş | Beytullah Güneş | Doğaüstü Olaylar
  GNS Network - SEO Tasarım Reklamcılık