Kullanıcı Yorumluyor

Son kullanıcılar ürünleri yorumluyor. Ürün yorumları, ürün deneyim, tecrübe, sipariş aşaması ve diğer alanlarda kullanıcılar ürünleri değerlendiriyor.

Adet Kabı Menstrual Cup Kullanıcı Yorumları

Adet Kabı Menstrual Cup Kullanıcı Yorumları
 • Ürün Adı : Adet Kabı Menstrual Cup
 • Kullanım Alanları : Adet Kabı
 • Ürün Yapısı : Silikon
 • Ortalama Fiyat : Adet Kabı Menstrual Cup 20 TL
 • Kullanıcı Yaş Sınırı : Belirtilmemiş
 • Geliştirici : Belirtilmemiş
 • Kaynak : n11
 • Ürün Skoru : 1536
 • Adet Kabı Menstrual Cup Yorum Yapmak için Tıklayın

  Adet Kabı Menstrual Cup bayan sağlığı ürünleri arasında silikon yapılı bir adet kabı olarak sunulmakta. Ürün ziyaretçimiz tarafından öneri sistemimiz aracılığı ile ürünü daha önce kullanmış ziyaretçilerimizin deneyim ve tecrübelerinden faydalanma amaçlı olarak yorumlanmaya açılmıştır. Adet Kabı Menstrual Cup ürününü daha önce kullanan ziyaretçilerimiz yorum metodu aracılığı ile ürün hakkındaki deneyim ve tecrübelerini paylaşarak hem öneri sahibi ziyaretçimiz ve hem de ürünü takip eden diğer ziyaretçilerimizin faydalanmalarını sağlayabilirler. Ayrıca ürünü henüz kullanmamış ancak takip eden ziyaretçilerimiz de sorularını yine yorum metodu aracılığı ile kullanıcı ziyaretçilerimize yöneltebilirler. Ürün öneri metninde yer alan resmi satış sitesi ürün sunumu aşağıda yer aldığı şekildedir.

  Adet Kabı Menstrual Cup Kaynak Açıklama Metni

  Menstrual cup, tıbbi kullanıma uygun silikon ile üretilmiş, kadınlara özgü bir temizlik ürünü olarak biliniyor. Birçok kadının 28 günde bir doğal bir döngü sonucu karşılaştığı regl kanamaları hepimizin malumu. İşte bu dönemin, gündelik yaşamlarımızı olabildiğince az kısıtlaması için tasarlanmış ürünler arasında, kadın pedi ya da tampona hijyenik, ucuz ve yeni bir alternatif olarak menstrual cup üretildi.

  Kadınlar, regl kanamalarını kontrol altında tutabilmek için, her ay gece ve gündüz için ayrı tasarımlara sahip olan en azından iki paket kadın pedi ya da daha da fazla tampon kullanmak durumundalar. Tampon kullanmayı birçok kadın tercih etmiyor ve bunun en büyük sebebi toksik şok riski olarak biliniyor. Toksik şok sendromu, (TSS) ölümcül potansiyeli olan bakteriyel bir hastalık. Bilim insanları bu sendromla tampon kullanımı arasında bir ilişki ortaya çıkardılar ancak verilerin tümü veya doğrudan bağlantılar henüz o kadar açık ve net değil. Yine de, eğer tamponu yeterli sıklıkta değiştirmezseniz – ki bu aralık yaklaşık 3 ya da 4 saate tekabül ediyor – vücudunuz ani bir şoka girebiliyor ve bu durum çok nadir de olsa ölümcül sonuçlar doğurabiliyor.

  Ayda bu kadar çok miktarlarda alınan ped ya da tamponun hiçbir şekilde geri dönüşümü de yok. Tamamen çöp oluyorlar. Şimdi, dünyadaki kadın sayısını, 4-7 gün arasında değişen regl süresini ve günde en az 4 ya da 5 kez değiştirilen bu hijyenik ürünleri düşünün. Ve şimdi, matematiği kendiniz yapın: her gün, dönüştürülemez, organik ve inorganik maddeler karışık olduğu için hiçbir şekilde ayrıştırılamaz tonlarca çöp çıkıyor.

  Pedler ve tamponlar, regl kanını absorbe ederek, yani emerek dağılmasını önleyen pamuklu yapıya sahipler. Bu yüzden, vücudumuzun her yerinde olduğu gibi kanımızda ve rahmimizde de olan bakteriler, ısı, nem, pamuklu ortam ve yarı havasız yapılar sayesinde kolayca üreme imkânı bulabiliyor. Ayrıca, regl kanı veya kullanılmakta olan ped sürekli tene temas halinde olduğu için hem rahatsızlık veriyor hem de alerjik bazı sonuçlar doğurabiliyor. Tampon ise, doğrudan vajina içerisindeki doku ile temas halinde olduğu için, irritasyon, alerji, toksik şok sendromu gibi birçok sonucun çok daha olası olduğu biliniyor.

  Ancak menstrual cup, bunların aksine, regl kanını absorbe etmiyor, topluyor. Bu çan biçimli küçük silikon kaplar, vajinanın duvarlarına tutunarak, rahimden atılan regl kanını kendi içerisinde topluyor ve dışarı çıkmasını engelliyor. Bu sayede, menstrual cup kullanan kadınlar da tuvalete gittikleri zaman bu kabı çıkarıp, boşaltıp yıkayıp tekrar takabiliyorlar.

  Araştırmalara göre bir menstrual cup, yaklaşık 5 yıl, evet yanlış okumadınız, tam olarak 5 yıl boyunca kullanılabiliyor. Ayda bir kez, genellikle kaynar suyun içerisinde bekletilerek, ya da doğrudan kaynatılarak kolaylıkla sterilize edilebilen bu ufak buluşun ne kadar çevre dostu olduğunun farkında mısınız?

  Menstrual Cup Nasıl Kullanılır?

  Menstrual cup, önce katlanarak ya da iki parmak arasında çimdiklenir gibi sıkılarak bükülür ve vajinanın içine yerleştirilir. Normalde kendiliğinden katlanan yerden açılması ve vajina duvarlarına hafifçe yapışması bekleniyor. Ancak bazen kullanan kişinin hafifçe oynatması, ya da vajinal kaslarını Kegel Egzersizi yapar gibi çalıştırması gerekebilir. Çoğunlukla yukarı doğru çıkıp serviks’in önüne kadar ulaşan menstrual cup, doğru yerleştirildiği sürece rahatsızlık vermiyor ya da sızdırma yapmıyor.

  Bu küçük mucizeler, aynı şekilde tutulup hafifçe bastırılarak çekilebilerek çıkarılıyor. Bu ürün kullanılırken, haliyle vajinal yolla cinsel ilişkiye girmek mümkün değil. Ancak bu ürün ile, denize girmek mümkün!

  Bu ürünün kullanımına ilişkini en yaygın endişe, kadınlar arasında maalesef ki kendine dokunmak zorunda kalmak. Halbuki, ürünün kullanıcıları menstrual cup sayesinde kendileri bedenlerini çok daha iyi tanıdıklarını mutlulukla söylemişler! Ayıp ya da yasak sayılan ama bedenimizin bir parçası olan cinsel organlarıyla resmen barıştıklarını da ekliyorlar!

  Ayrıca tampon ya da ped kullanımının aksine, sızma, koku, ıslaklık hissi, sürekli kaşıntı, hele ki ped kayması gibi bir facianın hiç gerçekleşmediğini paylaşıyor kadınlar. Ve neredeyse tamamı, menstrual cup mucizesini herkese tavsiye ediyorlar

  Mutlu bedenler, rahat dönemler diliyoruz!

  Adet Kabı Menstrual Cup Kullanıcı Yorumları - Diğer - Yorum Ürün Kullanıcı Yorumları 21 Mart 2018 21 Mart 2018 — 22:04

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kullanıcı Yorumluyor adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.
  Kullanıcı Yorumluyor © 2018
  Tuğçe Güneş | Beytullah Güneş | Doğaüstü Olaylar
  GNS Network - SEO Tasarım Reklamcılık