Kullanıcı Yorumluyor

Son kullanıcılar ürünleri yorumluyor. Ürün yorumları, ürün deneyim, tecrübe, sipariş aşaması ve diğer alanlarda kullanıcılar ürünleri değerlendiriyor.

Dr.Salt Sıvı Tuzu Kullanıcı Yorumları

Dr.Salt Sıvı Tuzu Kullanıcı Yorumları
 • Ürün Adı : Dr.Salt Sıvı Tuzu
 • Kullanım Alanları : Beslenme
 • Ürün Yapısı : Organik
 • Ortalama Fiyat : 1 Adet Dr.Salt Sıvı Tuzu 19,95 TL + Kargo
 • Kullanıcı Yaş Sınırı : Belirtilmemiş
 • Geliştirici : Belirtilmemiş
 • Kaynak : Şifa Sepetim
 • Ürün Skoru : 1345
 • Dr.Salt Sıvı Tuzu Yorum Yapmak için Tıklayın

  Dr.Salt Sıvı Tuzu organik sıvı yapılı kaya tuzu olarak sunulmakta. Ürün öneri sistemimiz aracılığı ile ziyaretçimiz tarafından ürünü kullanan ziyaretçilerimizin deneyim ve tecrübelerinden faydalanmak amaçlı olarak yorumlanmaya açılmıştır. Dr.Salt Sıvı Tuzu ürününü kullanan ziyaretçilerimiz yorum metodu aracılığı ile deneyim ve tecrübelerini paylaşarak hem ürün öneri sahibi ziyaretçimiz ve hem de ürünü takip eden diğer ziyaretçilerimizin faydalanmalarını sağlayabilirler. Ayrıca ürünü henüz kullanmamış ancak takip eden ziyaretçilerimiz de yine yorum metodu aracılığı ile sorularını ürünü kullanan ziyaretçilerimize yöneltebilirler. Ürün öneri metninde yer alan resmi satış sitesi ürün sunumu metni aşağıda yer aldığı şekildedir.

  Dr.Salt Sıvı Tuzu Kaynak Açıklama Metni

  Dr.Salt ile Sıvı tuz tercih edin dinç kalın.

  Sıvı Kaynak Tuzları, içerdiği minerallerden dolayı lezzetli ve etkilidir. Dr Salt’ın geliştirdiği sprey formuyla normal tuza göre daha ekonomik ve hijyeniktir. Hiçbir işlem görmeden, doğal kaynağından direkt dolum yapılır ve rafine değildir.

  Neden sıvı kaynak tuz kullanmalıyız?

  Tuz, yaşamsal öneminden dolayı insanlar tarafından mutlaka ihtiyaç duyulan bir mineral olduğundan hayati bir önem taşımaktadır.

  Sıvı Kaynak Tuzlar; yeraltındaki hareketli suların, kaya tuzu yatağından geçmesi sonucu bu tuzu eriterek iyon halinde bünyesine katması sonucu oluşur.

  Kaynağından, hiçbir işlem görmeden şişelenen ‘sıvı kaynak tuzu’nu , halkımız yeterince bilmemekte ve tanımamaktadır.

  Dünya genelinde, ‘sıvı kaynak tuzu’ yatakları az sayıda ülkede bulunmaktadır, dolayısı ile değerli bir üründür.

  Bu ihtiyaçtan dolayı, firmamızın amacı; doğal olan ‘sıvı kaynak tuzu’ (Dr.Salt) halkımıza tanıtmak ve benimsetmek, ayrıca kaliteli bir sunum ile insan sağlığına hizmet etmektir.

  Tıbbın ve sağlığın tanrısı Asklepios

  Sağlık tanrısının yaşadığı bölge olan Çorum, Sıvı tuzun çok büyük bir önemi vardı. DOĞAL SIVI KAYNAK tuzun faydaları geçmişte tarihi bilgilerle örtüşürken, günümüzde DR.SALT ile tekrar ortaya çıkıyor.

  Yılanlı asası ile tanınan ve tıbbın ve sağlığın tanrısı olarak bilinen Asklepios, Yunan Mitolojisi’nde Güneş Tanrısı Apollon’un oğlu, Zeus’ un torunu olarak geçer. Sağlığın kaynağı doğada olduğuna göre; Asklepios’un açık havada, güneşin altında şifalı otlardan ve sulardan yararlanma yollarını bilmesi de gerçek olarak ortaya çıkmaktadır. Asklepios böyle bir ortamda, usta bir hekim olarak yetişir, hekimliğin ve cerrahlığın tüm bilgilerini edinir.

  Bir rivayete göre, Asklepios daima elinde yılanlı asasıyla dolaşırmış. Bu asa, hastalarına giderken ona destek olur; asasına yaslanan hekim ondan güç alır; yorulmadan hastadan hastaya koşarak şifa dağıtırmış. Asklepios’un yılanlı asası hekimliğin simgesidir ve tıp sembolüdür.

  Asklepios, Çorum / İskilip bölgesinde yaşamış (kaynağımızın bulunduğu bölge) tuzun önemi için uğraşlar vermiştir.

  Tuz, Roma uygarlığının adına yollar inşa ettiği vazgeçilmez bir uygarlık maddesidir. Adına savaşlar yapılmış, askerlerin maaşları tuzla ödenmiş ve devletler gelir için tuzdan vergi almışlardır.

  Kaynak: Wikipedia

  Doğal Kaynak’tan Sıvı tuz tercih edin dinç kalın.

  Doğada yaşam birkaç temel madde üzerine kurulmuştur. Bu maddelerden birisi de tuzdur.

  Tuzun varlığı vücutta o kadar önemlidir ki, eğer çok fazla su içerseniz idrarla birlikte vücuttaki tuz da dışarı atılır ve bir süre sonra tıpta “hiponatremi” denilen kanda sodyum azlığından kaynaklı hayati tehlike oluşur.

  Vücuda aşırı miktarda tuz alınması da tuz eksikliği kadar ölümcüldür. Bir insan kilosu başına 1 gr tuz alırsa (70 kilogram ağırlığında bir insan için 70 gr tuz) bu durum ölümüne neden olur.

  Bir zamanlar Çin’de bu yöntem, yüksek zümreden kişilerce intihar amacıyla kullanılmıştır (tuz o zamanlar çok pahalı ve bulunması zor olduğu için yüksek zümreden kişiler bu yöntemi kullanmıştır).

  Gereğinden az sofra tuzu tüketimi kusma, zihin bulanıklığı ve ağrılara neden olabileceği gibi sodyum yetersizliği aynı belirtiler ile birlikte solunum yetersizliğine de neden olabilir. Fazla tuz tüketimi ise vücutta ödeme yol açabilir.

  Ayrıca aşırı tuz tüketimi, kan basıncının yükselmesine de neden olabilmektedir. Gereğinden fazla tuz tüketiminin tansiyonu arttırıcı etki gösterdiği de bilinmektedir. Fakat bu durum herkes için geçerli değildir. Çünkü sodyum vücutta depolanan minerallerden biri değildir ve fazlası idrar ve ter yolu ile vücuttan atılır.

  Bazı kişiler sodyuma karşı duyarlı olabilir ve bu durum bireylerde aşırı tuz tüketimine ve neticesinde yüksek tansiyona neden olabilmektedir.

  Dr.Salt Sıvı Tuzu Kullanıcı Yorumları - Diyet - Yorum Ürün Kullanıcı Yorumları 4 Mart 2018 4 Mart 2018 — 12:30

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kullanıcı Yorumluyor adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.
  Kullanıcı Yorumluyor © 2018
  Tuğçe Güneş | Beytullah Güneş | Doğaüstü Olaylar
  GNS Network - SEO Tasarım Reklamcılık