Kullanıcı Yorumluyor

Son kullanıcılar ürünleri yorumluyor. Ürün yorumları, ürün deneyim, tecrübe, sipariş aşaması ve diğer alanlarda kullanıcılar ürünleri değerlendiriyor.

Kudret Narı Kullanıcı Yorumları

Kudret Narı Kullanıcı Yorumları
 • Ürün Adı : Kudret Narı
 • Kullanım Alanları : Sindirim - Mide
 • Ürün Yapısı : Bitkisel
 • Ortalama Fiyat : 1 Kudret Narı + 1 Aynı Safa Şurubu 39 TL + Kargo
 • Kullanıcı Yaş Sınırı : Belirtilmemiş
 • Geliştirici : Belirtilmemiş
 • Kaynak : Şifa Sepetim
 • Ürün Skoru : 1704
 • Kudret Narı Yorum Yapmak için Tıklayın

  Kudret Narı ürünü öneri sistemi ile ziyaretçimizin kullanıcıların yorum ve tecrübelerini almak için önerdiği ürünler arasında yer almaktadır. Öneride kaynak site olarak verilen sitenen ürünün reklam içermeyen net bir ambalaj görseli bulunamadığından ürün sayfasında eklenememiş olup yine kaynak sitede yer alan açıklama ve uyarılar aşağıda yer aldığı şekildedir.

  Sizde kullanım deneyim ve tecrübelerinizi yorum yolu ile paylaşarak öneri sahibi ziyaretçimiz ve diğer ürünü takip eden ziyaretçilerimizi bilgilendirebilirsiniz. Yorum ve yanıtlarınızın hemen yayına alınması ve sürekli yayında kalabilmesi için lütfen öncelikle site kurallarını okuyunuz.

  Kudret Narı Kaynak Açıklama Metni

  Meyve zeytinyağında en az üç ay ya da bal ile taze meyve iken ( kudret narı meyvesinin tadı acıdır) karıştırılarak kullanılır.

  Kudret narı 150 ye yakın biyolojik olarak etkin olan bileşikler içerir. Bunlardan en önemli olanlar kudret narına has olan momordicin I ve momordicin II ve cucurbitacin B dir.

  Kudret Narı kalori açısından çok fakir bir bitkidir. 100 gr da sadece 17 kalori bulunur.Bununla birlikte, lif, mineraller, vitaminler ve antioksidanlar açısından çok zengindir.

  Kan şekerini düşürdüğü iddia edilen Kudret narı, polipeptid-P içerir.Buna ek olarak, charantin denilen antidiyabetik ajan ihtiva eder. Charantin, karaciğer ve kas dokusu hücrelerinde glikoz alımını ve glikojen sentezini arttırır. Bu bileşiklerin, tip 2 diyabet de kan şekeri seviyesinin düşürülmesinden sorumlu olduğu düşünülmektedir. Dolayısıyla kan şekeri düşük olan kişilerin, kudret narı tüketmesinin sakıncalı olduğu belirtilmektedir.

  Kudret narı, c vitamin açısından oldukça önemli bir kaynaktır. 100 gr 84 mg c vitamini ihtiva eder. Vitamin-C, güçlü doğal antioksidanlardan biridir ve vücuttaki zararlı serbest radikallerin kanser oluşturmasını önler.

  ß-karoten, α-karoten, lutein ve zea-Xanthin gibi sağlıklı flavonoidler içerir.Aynı zamanda yüksek oranda A vitamini ihtiva eder..

  Buna ek olarak, bitkisel niacin (vitamin B-3), pantotenik asit (vitamin B-5), piridoksin (vitamin B-6) ve demir, çinko, potasyum, manganez ve magnezyum gibi mineral içinde önemli bir kaynaktır.

  Latincede, Momordica chrantia olarak bilinen halk arasında kudret narı olarak adlandırılan bitkinin ülser, reflü ve gastride etkili olduğu iddia ediliyor. Bitkinin içinde bulunan charantine maddesi mide rahatsızlıklarına neden olan faktörleri etkisiz hale getirdiği düşünülmektedir.

  Helicobacter pylori adı verilen bakterinin, mide asidini arttırdığı ülsere neden olduğu bilimsel araştırmalar sonucunda kanıtlanmıştır. Mide de üreyen ve asidin artmasına neden olan bakteriler üzerine etkisi olduğu belirtilen kudret narı, bağırsak ülserlerinde de çok kullanılan bir bitkisel destek olarak değerlendirilmektedir. Midede ve bağırsakta oluşan yaraları iyileştirdiğine dair klinik çalışmalar bulunmaktadır.

  Uzmanlar alternatif tıp ile modern tıbbın bir arada yürütülmesi hastalıklar için daha etkili olacağının da altını çiziyor.Kudret narının anti ülser etkisiyle ilgili bir çok klinik çalışma yapılmıştır ve hala yapılmaya devam etmektedir.

  Gastrik ülser, yaşam boyunca pupulasyonda yaklaşık %10 insanı etkileyen en yaygın gastrointestinal bozukluklardan biridir. Ülserin Türkçe karşılığı yara anlamına gelmektedir. Mide (gastrik ülser) veya ince bağırsağın (duedenal ülser) içinde gelişen bir kanayan bir yaradır.

  UYARILAR

  Kudret narı tohumları kabakgillere alerjisi olan kişilerde allerjik etki yapabilir. Gebelik ve emzirme sırasında kullanımı uygun değildir.Kan şekeri seviyesini düşürdüğünden hipoglisemi (şeker düşüklüğü) olanlar kullanamaz.

  İLAÇ DEĞİLDİR.

  Kudret Narı Kullanıcı Yorumları - Bitkisel - Yorum Ürün Kullanıcı Yorumları 15 Şubat 2018 15 Şubat 2018 — 12:05

  Bir yanıt yazın

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren Kullanıcı Yorumluyor adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur.
  Kullanıcı Yorumluyor © 2018
  Tuğçe Güneş | Beytullah Güneş | Doğaüstü Olaylar
  GNS Network - SEO Tasarım Reklamcılık